Kokkuvõte eilsest lastevanemate õhtust:
Õppeainetega seonduv
- Eesti keeles on meil klassivälise kirjanduse lugemiseks igal lapsel väiksed raamatud seina peal, kuhu saavad liimida pärast iga raamatu lugemist väikese lehe vahele. Kellel on aasta lõpuks kõige paksem raamat? Endiselt pärast iga raamatu lugemist tuleks õpetajale esitada lugemisleht, kus on kirjas raamatu pealkiri, autor, peategelased ja joonistatud pilt loetud raamatu kohta. Peagi saavad lapsed ka uue nimekirja kohustuslike raamatute kohta, kuid eriti on teretulnud vabatahtlike raamatute lugemine, mida oleks võimalik ka klassikaaslastele tutvustada (raamatukogu töötajad oskavad häid raamatuid soovitada).
- Matemaatikas pean väga oluliseks, et lastel peab praeguseks väga hästi selge olema 20 piires arvutamine. Õpime uusi ja keerulisemaid matemaatilisi oskusi ja neid ei saa omandada, kui pole algoskused selged.
- Loodusõpetuses on kõik projektid taimede kohta jõudnud minuni. Uue veerandi projekt tuleb teha mõne looma kohta (tähtaeg jääb detsembri algusesse, et jõuaksin enne tunnistuste kirjutamist töödega tutvuda). Esitatud projekte analüüsides rõhutaksin, et kindlasti tuleb uus projekt kirjutada käsitsi ja lapse poolt. Samuti palun lastevanematel kontrollida, et laps hakkaks tööga varakult pihta ega jätaks seda viimasele hetkele.
- Tööõpetuses on plaan heegelnõelaga heegeldama hakata. Palun laste jaoks varuda lõng ja vastav heegelnõel (mida suurem, seda parem). Kunstiõpetuses palju tegeleme akvarellidega maalimisega (märja tehnikaga), kuid selliseid töid on keeruline kuivatada, sest tööd peab veega kleepima kõva aluse külge ja koos alustega kuivama panema. Selleks on olemas spetsiaalsed kuivatusriiulid. Üheskoos otsustasime, et iga laps toob kooli lauamati, kuhu mahub A3 paber peale. Võib ka klassi tulla vaatama, millised lauamatid sobivad (kõvad, mitte rulli keeratavad, näiteks sellised). Sellised lauamatid mahuvad ka meie olemasolevale kuivatusrestile kuivama ja probleem lahendatud. Kui koolis on olemas juba lauavakstu või mõni muu kate, saame seda siiski teiste kunsti- või meisterdamistööde tegemisel kasutada.
Plaanid
- Käesoleval õppeaastal sooviks külastada politseimuuseumit, teha ära teine raamatukogu külastus ja plaan on kutsuda kooli politseinik vägivallast rääkima. Kindlasti lisandub veel erinevaid õppekäike ja klassiekskursioone.
- Järgmine suurem üritus on laternapidu (10. või 11. november), kuhu on ka vanemad oodatud. Seoses laternate valmistamisega olid mitmed lapsevanemad nõus kooli appi tulema laternaid õlitama. Kindlasti annan teada, kui on plaan töörühm kokku kutsuda.
- Arutelus oli ka detsembrikuu külastuskäik jõulumaale. Koosolekul toodi välja palju erinevaid ideid, kuid veel võib teha erinevaid ettepanekuid.
- Ühiselt otsustasime, et see aasta võiksid klassis loosipakid olla piirhinnaga 5€.
- Samuti tuleks tasapisi hakata jõululaada peale mõtlema.
Kord koolis
- Kogun klassiraha 3€.
- Tütarlastel peavad juuksed koolis kinni olema.
- Dressid on spordiriietus, koolirõivas peaks olema midagi viisakamat või koolivorm.
- Pärast kehalist kasvatust tuleb end pesta, kaasa väike rätik.
- Telefonide kasutamine koolipäeva ajal endiselt keelatud. Lubatud on pärast tunde kasutada seda vajaliku kõne tegemiseks.
- Ühisotsusena leidsime, et meie klassi lastel ei ole endiselt tarvis koolipäeva ajal puhvetit külastada, kuna hommikul pakutakse hommikusööki ja kell 11 on lõunasöök. Pärast tunde või pikapäevarühma ajal võib puhvetist süüa osta.
- Lapsel peab praegusel ajal õues viibides seljas olema jope, mida tuleb kanda ka kahe maja vahel liikudes (nt sööma minnes). Samuti vahetusjalanõude kasutamine on kohustuslik.
Seekord oli kohal 11 lapse vanemad. Loodetavasti järgmine kord on meid juba rohkem. Järgmine kohtumine jääb novembri keskpaika, et rääkida täpsemalt läbi jõuluplaanid. Kui on jooksvaid küsimusi või soov vestelda lapse arengust, olen koolis saadaval esmaspäevast reedeni kella 15ni (tihti ka kauem). Kuna kella 15ni teen pikapäevarühma, siis pikemateks vestlusteks olen saadaval pärast kella 15, sel juhul palun eelnevalt aja kokku leppida.
Uuest veerandist (27. oktoobrist) alustame eesti keele epohhiga. Tõenäoliselt on oodata ka muudatusi tunniplaanis. Seniks aga soovin teile mõnusat ja teguderohket sügisvaheaega!
Õpetaja Eneli
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar