teisipäev, 3. märts 2015

Projekt "Tere, kevad!"


Kevadised ilmad on juba saabunud ja meiegi osaleme sel aastal vahvas loodusprojektis "Tere, kevad!". Projekti eesmärgiks on lähendada lapsi loodusele ning õpetada neid ja nende vanemaid märkama looduses toimuvaid muutusi. 

Kevadiste loodusvaatluste käigus uurivad õpilased kevade saabumisest ja muutustest märku andvaid kevadekuulutajaid. Kevadmärkide otsimine algab märtsist ja kestab mai keskpaigani (12 nädalat). "Tere, kevad!” raames vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse. Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt sinilill ja paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt põldlõoke ja kuldnokk), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ja kahepaiksed (rohukonn), samuti esimesed seened (harilik karikseen). Kogutud andmed lisatakse veebipõhisesse andmebaasi.

Peale loodusvaatluste hõlmab „Tere, kevad!” muid teemakohaseid tegevusi: õpilasi kutsutakse joonistama pilte kevadekuulutajatest ja kirjutama nende kohta luuletusi, samuti toimub kevadfotode võistlus. Kahe vanuserühma lapsed saavad osaleda menukas loodusviktoriinis, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis. 

Projektiga tutvumiseks on "Tere, kevad!" veebikeskkond. Kõigepealt tuleks meil üheskoos kevadekuulutajatega tuttavaks saada. Selleks on veebis olemas kõigi liikide kirjeldused koos piltide ja häältega lehtedel TAIMED ja LOOMAD. Kui näed või kuuled meie kodukandis esimest kevadekuulutajat, anna mulle sellest kindlasti teada, et saaksin meie klassi vaatlustulemuse kirja panna. Tagantjärele on võimalik lisada ka veebruarikuu avastused. Palun pidada ka meeles, et tegu ei ole võistlusega, kes enne märkab, vaid väga oluline on vaatlusandmete õigsus.

Alustame kevade otsimist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar