teisipäev, 16. mai 2017

Õppekäik "Soome laht - inimene ja loodus"

Teisipäeval, 23. mail sõidame Käsmu õppekäigule "Soome laht - inimene ja loodus". Tagasi kooli jõuame orienteeruvalt kell 14. Toidupakid saame koolist kaasa. Riietuda matkaks sobivalt. Kaasa võtta ka seljakott toidupaki jaoks. 

Eesmärk: õpilased tajuvad loodust kui tervikut ja inimest selle osana, saavad aru looduses toimuvatest protsessidest ja nende omavahelistest seostest. Teavad, kuidas on kujunenud Lahemaa maastik ja inimasustus. Oskavad looduses käituda.

Tegevuse kirjeldus:
Räägitakse Lahemaa kujunemisest ja Soome lahest ning selle keskkonnaprobleemidest, mere mõjust inimtegevusele ja rannaasustuse kujunemisele. Jääaja, Läänemere ja inimese omavahelises koosmõjus on kujunenud omalaadne Lahemaa rannakultuur, mida vaatleme ja millest saame osa Käsmu rannaküla näitel. Programmi käigus õpitakse läbi Käsmu Meremuuseumi väljapaneku Eesti merenduse ja Lahemaa rannakülade ajalugu. Käsmu poolsaare õpperadadel õpitakse orienteerumist, tutvutakse jääaja märkidega looduses ning saadakse ülevaade mereökoloogiast ja sellega seotud probleemidest.
Käsitletavad teemad:
– Jääaeg ja Läänemeri kui Soome lahe ja Lahemaa rahvuspargi kujundaja;
– looduse roll inimasustuse tekkimisel Lahemaal, rannakultuur, merendus;
– inimtegevuse mõju Lahemaa kooslustele, keskkonnaprobleemid;
– mereelustik ja selle kaitse;
– Käsmu poolsaarel elavad linnud ja imetajad;
– kaardi ja kompassi kasutamine looduses liikumisel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar